Alfalvi Nyári Minifoci Bajnokság

mens sana in corpore sano

Alfalvi Nyári Minifoci Bajnokság versenyszabályzata

2011.

 

Fontos változások az előző szezonokhoz képest:

1. A játékosok száma: 4+1 ( 4 mezőnyjátékos és 1 kapus) felállásban zajlik.

2. A félidők hossza 20 perc a 25 helyett.

3. A csapatok tetszőleges számú nem alfalvi játékost nevezhetnek a bajnokságra, viszont egy adott mérkőzésen csak egy nem alfalvi illetődésű játékos léphet pályára.

4. A torna játékvezetője idén is Baban Eugen, akit a csapatok fizetnek, minden mérkőzésen mindkét fél köteles bírói díjként 10  lejt befizetni.

 

I. Általános rendelkezések

 

1. Minden mérkőzésről jegyzőkönyv készül. A mérkőzésen csak azok a játékosok szerepelhetnek, akiknek a neve szerepel a mérkőzés jegyzőkönyvében. A mérkőzés jegyzőkönyvébe csak azon játékosok nevei kerülhetnek be, akik szerepelnek az adott csapat nevezési lapján, és a mérkőzés pillanatában játékjoguk nincs felfüggesztve (nincsenek eltiltva). Egy mérkőzésre csapatonként legfeljebb 15 játékos nevezhető.

 

2. A Szervezők döntései semmilyen esetben sem képeznek óvási alapot, azok ellen fellebbezésnek helye nincs.

 

3. Minden csapat szükség esetén köteles egy személyt delegálni a versenybizottságba, esetleges  súlyos szabálytalanságok, óvások, sportszerűtlen magatartások elbírálására. A versenybizottság összehívását bármely csapat kezdeményezheti indokolt esetekben.

 

II. Büntető rendelkezések

 

1. Amennyiben egy csapat nem jelenik meg egy mérkőzésen, saját elhatározásából levonul a mérkőzés vége előtt, illetve jogos óvás esetén a mérkőzést 5-0-s gólkülönbséggel a vétlen csapat javára igazoljuk, amennyiben számára a pályán elért eredmény legalább ilyen gólkülönbségű győzelmet nem biztosít. (Ha egyik csapat sem jelenik meg egy mérkőzésen, a mérkőzést 0-0-s gólkülönbséggel igazoljuk, de a döntetlenért járó 1-1 pontot egyik csapat sem kapja meg.) A mérkőzéseket a kiírt időponthoz képest legfeljebb 15 percnyi késéssel lehet elkezdeni(ha minden körülmény adott a mérkőzés elkezdéséhez). Mérkőzést elkezdeni minimum 3 fő és 1 kapus jelenlétével lehetséges. Mérkőzés megszakítása esetén ,ha az első játékrész véget ért a mérkőzést a megszakitás pillanatában levő állástól kell folytatni, ellenkező esetben a mérkőzést újra kell játszani.

 

2.  A versenybizottság 3 büntetőpontot levon attól a csapattól, amelyik  a Versenybizottság megítélése szerint  azért vonul le a mérkőzés vége előtt, hogy elkerülje a nagyobb gólkülönbségű vereséget, és ezzel súlyos sportszerűtlenséget követ el ellenfele, vagy egy másik csapat ellen.

 

3. Óvni a mérkőzés befejezése után legkésőbb 1 nappal lehet. A jegyzőkönyvbe vett óvást az óvni kívánó csapat csapatkapitánya aláírásával hitelesíti. Amennyiben az óvást játékos jogosulatlan szereplése miatt nyújtották be, az óvás alatt lévő játékos köteles magát az Igazolása segítségével vagy annak hiányában személyazonossági igazolvánnyal igazolni a játékvezetőnél közvetlenül a mérkőzések után. Az óvást a játékvezető rögziti a mérkőzés jegyzőkönyvébe. Az óvás tárgyát képező játekos köteles megjelenni a következő gyűlésen. Az óvás elbírálása a következő gyűlesen fog megtörténni és a döntés jegyzőkönyvbe kerül. Az óvást a versenybizottság fogja elbírálni. Egy csapat játékra jogosulatlan játékos pályára léptetése pontlevonással jár. (Egy pont levonás a vétkes csapattól, ha a mérkőzés csoportmérkőzés, ha pedig a mérkőzés már az egyenes kieséses fázisba van akkor a büntetés a vétkes csapat kizárása.)

 

4. Az a játékos, akit valamely mérkőzésen végleg kiállít a játékvezető, csapata soron következő mérkőzésén automatikusan nem játszhat, ugyan ez vonatkozik a három sárgalapot begyüjtő játékosra is, kivéve, ha ez az eltiltás a folyó bajnokságban nem tölthető le. Súlyos esetben a Versenybizottság dönt a további eltiltást illetően.

 

 

5. A szervezők álltal megszabott programot kötelező betartani minden résztvevőnek.

 

6. Amennyiben a Versenybizottság döntése értelmében egy csapatot ki kell zárni a bajnokságból, akkor annak eredményeit törölni kell.

 

III. Játékszabályok

 

A mérkőzéseken a mellékelt módosítások figyelembe vételével a nagypályás labdarúgás szabályai érvényesek.

 

Módosítások a nagypályás labdarúgás játékszabályaihoz képest

 

A résztvevõkrõl

 

Minden csapat legfennebb 20 játékost nevezhet. Minden résztvevõ saját felelõsségére vesz részt ezen a rendezvényen.

 

A játékosok száma

 

A pályán csapatonként legfeljebb 5(4+1), legalább 3 játékra jogosult játékosnak kell tartózkodni, közülük 1 kapus. Ha egy csapat nem tud minimális számú játékra jogosult személyt pályára küldeni, akkor a mérkőzést le kell fújni, és a vétlen csapat javára 5-0-s gólkülönbséggel igazolni, amennyiben számára a pályán elért eredmény legalább ilyen gólkülönbségű győzelmet nem biztosít. (Ezt kell alkalmazni abban az esetben is, ha egy csapatból egy időben 3 játékos van kiállítva.) Játékosok folyamatosan, korlátlan számban cserélhetők, azzal a megkötéssel, hogy a becserélt játékosnak azon a helyen kell pályára lépnie, ahol azt a lecserélt játékos elhagyta, és ez a csapat saját térfelén történjen. Amennyiben egy csapatból a megengedettnél több játékos tartózkodik egyszerre a pályán mikor a labda játékban van, a vétkes csapatból a pályára lépő játékost sárga lappal és 2 perces kiállítással kell súlytani. Kapus csak akkor cserélhető, amikor a labda nincs játékban.

 

A játékosok felszerelése

 

A csapat tagjainak az ellenféltől eltérő, egységes színű, lehetőség szerint számozott mez viselése kötelező. A kapus felsője az ellenféltől és saját csapattársaitól eltérő színű legyen. Ha valamelyik csapat nem tud számozott mezben játszani, a játékvezető ettől eltekinthet, de az egységes színű mez viselése ekkor is kötelező. Ekkor is biztosítani kell azonban a játékvezető számára a játékosok azonosíthatóságát, melyért a csapatkapitány a felelős.

A tornán csak simatalpú vagy gumi- müanyagstoplis, sport cipővel szabad játszani.

 

 

 

 

 

A játék időtartama

 

A mérkőzések hossza 2x20 perc. A két félidő között 5 perc szünetet tartunk.

 

Les nincs.

 

Szabálytalanságok és sportszerűtlen viselkedés

 

Becsúszásért (a kapus saját hatosán belüli becsúszást kivéve) az ellenfél javára közvetlen szabadrúgást kell ítélni, a vétkes játékost figyelmeztetni kell. Nem kell viszont büntetni a becsúszást abban az esetben, ha a becsúszó játékos közelében nincs ellenfél, és a labdát játssza meg.

 

Sárga lapot és kétperces kiállítást kap az a játékos, aki

sportszerűtlen magatartásban vétkes;

szóval vagy mozdulattal bírálja a játékvezetőt, de nem használ goromba, durva vagy sértő kifejezéseket;

következetesen vét a játékszabályok ellen;

késlelteti a játék újraindítását;

szabadrúgásnál, szögletrúgásnál, vagy partrúgásnál tudatosan nem tartja be az előírt távolságot;

szabálytalanul cserél;

szándékosan becsúszó szerelést kísérel meg (kivéve ha a becsúszó játékos közelében nincs ellenfél, és a labdát játssza meg);

szándékos labdakezezést követ el, de ezzel nem gátolja meg az ellenfelet gól elérésében, és nem semmisít meg nyilvánvaló gólhelyzetet (ez nem vonatkozik saját büntetőterületén lévő kapusra).

 

Piros lappal (végleges kiállítással) büntetendő az a játékos, aki

súlyos sportszerűtlenségben vétkes;

durva játékban vétkes;

leköpi az ellenfelet, vagy bármely más személyt;

goromba, durva, vagy sértő kifejezéseket használ

ugyanazon a mérkőzésen már kapott sárga lapot és újabb sárga lapos figyelmeztetéssel járó szabálytalanságot követ el.

szándékos labdakezezéssel gól elérésében gátolja meg az ellenfelet, vagy nyilvánvaló gólhelyzetet semmisít meg (ez nem vonatkozik a saját büntetőterületén lévő kapusra);

 

A végleg kiállított játékos helyett NEM hozható be a mérkőzés végéig más játékos, tehát a mérkőzést a csapat emberhátrányban játsza. A végleg kiállított játékos az ilyenkor elkövetett esetleges sportszerűtlen cselekedete eltiltásának mértékét befolyásolja, illetve magával vonhatja a versenybizottság összehívását, amely súlyos esetben akár tornáról is eltilthatja a játékost.

 

 

 

 

 

 

 

A szabadrúgás

 

Minden szabadrúgás közvetlen szabadrúgás, kivételt képez a szándékos hazaadáskor megítélt, illetve a partrúgás.

Szabadrúgáskor a vétkes csapat bármely tagja legközelebb 5 méterre közelítheti meg az állított labdát.

A büntetőrúgás

 

A büntetőrúgást az alapvonaltól 7 méterre az erre kilyelölt helyről kell elvégezni. A büntetőt végző játékoson és az ellenfél  gólvonalon elhelyezkedő  kapusán kívül valamennyi pályán lévő játékosnak a játéktéren, de a büntetőterületen kívül kell lennie a büntető elvégzéséig, figyelembe véve a nagypályás szabályokban szereplő azon kitételt, miszerint ezen játékosok egyike sem lehet közelebb a kapuvonalhoz, mint a büntetőpont.

 

A partrúgás

 

A partrúgást a partvonalon kívülről, vagy a partvonalról kell elvégezni onnan, ahol a labda a játékteret elhagyta. A labdának a rúgás elvégzéséig mozdulatlanul kell állnia. A partrúgás közvetett szabadrúgásnak minősül, tehát az ellenfél játékosainak a labdától legalább 5 méter távolságra kell lenniük a partrúgás elvégzéséig, valamint a partrúgásból közvetlenül gól nem érhető el. Ha a partrúgás elvégzése után, de a labda játéktérre jutása előtt az ellenfél játékosa érinti a labdát, a rúgást újra el kell végezni. Ha viszont a partrúgást végző csapat játékosa teszi ugyanezt, vagy a partrúgást szabálytalanul végzi el a támadó csapat, esetleg a partrúgást végző játékos akár tévedésből, akár szándékosan  a nagypályás labdarúgásban megszokott partdobást végez el, akkor az ellenfél javára kell partrúgást ítélni ugyanarról a helyről. Amennyiben a partrúgás elvégzése nyomán nem jut a labda a játéktérre, és a partrúgást végző játékoson kívül azt senki sem érintette, úgy a rúgást meg kell ismételtetni. (Nem szabad elmulasztani azonban az esetleges időhúzásért járó büntetés kiszabását.) Ha a játékvezető úgy ítéli meg, hogy a partrúgást elvégző játékos szándékos időhúzás céljából késlelteti a játék újraindítását, akkor az ellenfél javára kell partrúgást ítélni ugyanarról a helyről.

 

A kidobás

 

Ha a labda levegőben vagy földön teljes terjedelmével áthalad a kapuvonalon a kapufák közötti rész kivételével és utoljára a támadócsapat játékosa játszotta meg, akkor a kapusnak kézzel kell visszajuttatnia játékba a labdát. Ha a kapus egyik csapattársa, vagy az ellenfél egyik játékosa a kapus büntetőterületén érinti a labdát, a kidobást meg kell ismételni. Ha a kapus a kidobás után ismét érinti a labdát mielőtt azt más játékos érintette volna, vagy időhúzás céljából késlelteti a játék újraindítását, akkor közvetett szabadrúgást kell ítélni az ellenfél javára arról a helyről, ahol a szabálysértés történt. Kapuskidobásból gól nem szerezhető, kivételt képez az az eset amikor a kapus nem játékbahozza a labdát, hanem azt játékban játssza meg.

"Az előnyből hátrány nem szerezhető" elv alapján , kidobásból öngól nem szerezhető;.

 

 

 

 

 

 

 

A szögletrúgás

 

Ha a labda levegőben vagy földön teljes terjedelmével áthalad a kapuvonalon  a kapufák közötti rész kivételével  és utoljára a védőcsapat játékosa érintette, akkor szögletrúgást kell ítélni. Szögletrúgásnál a labdát pontosan a kapuvonal és a partvonal metszéspontjáról kell elrúgni. A védőcsapat játékosai nem mehetnek 5 méternél közelebb a labdához addig, amíg az játékba nem került. A szögletrúgást végző játékos a labdát csak akkor játszhatja meg ismét, amikor azt egy másik játékos már érintette. Szögletrúgásból közvetlenül gól érhető el.

 

IV. Minden csapat a nevezéssel egyidejűleg elfogadja a jelen rendelkezéseket. Bármilyen észrevételt megjegyzést lehet jelezni a szervezőknél, vagy a 0740375329-es telefonszámon.

Bővebb információ, tabella található a bajnokság ideje alatt a www.alfalufoci.hupont.hu – webcímen.

 

 

 

 

 

 

Tartalmas szórakozást, gólgazdag mérkőzéseket és sportsikereket mindenkinek!




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 8
Tegnapi: 8
Heti: 8
Havi: 22
Össz.: 30 383

Látogatottság növelés
Oldal: Szabályzat
Alfalvi Nyári Minifoci Bajnokság - © 2008 - 2024 - alfalufoci.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »